תרופת סבתא: סינוסיטיס

סינוסיטיס היא דלקת של הסינוסים, שעלולה להיגרם על ידי אלרגיות, זיהום וגורמים נוספים. אנשים משתמשים לעתים קרובות בתרופות טבעיות כדי לטפל בה.

סינוסיטיס הוא מצב שכיח המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. ניתן לטפל בתרופות טבעיות כמו דבש ומיץ לימון.

סינוסיטיס הוא מצב שכיח שניתן לטפל בו באמצעות תרופות טבעיות שונות. חלק מהתרופות הללו הן:

אקופרסורה: אקופרסורה היא טכניקת רפואה סינית מסורתית הכוללת הפעלת לחץ על נקודות מסוימות בגוף כדי לקדם ריפוי ולהקל על כאב. טכניקה זו יכולה לעזור להקל על תסמיני סינוסיטיס.

-השקיה באף: השקיה באף כוללת שפיכת מים לתוך נחיר אחד ולאחר מכן שאיפת הערפל שיוצא מהנחיר השני כדי לנקות ריר, אלרגנים וחיידקים באף. טכניקה זו יכולה לסייע בטיפול בתסמיני סינוסיטיס על ידי ניקוי הגודש והקלה על לחץ הסינוסים.

-משככי גודש דרך הפה: נוגדי גודש דרך הפה הם תרופות הזמינות ללא מרשם להקלה זמנית בסינוסים

מאמנים ופיזיותרפיסטים ספורטיביים ממליצים להשתמש בסיר נטו כדי לשטוף את מעברי האף, כמו גם להשתמש במכשיר אדים או בתמיסת מלח כדי להקל על הגודש.

השקיה באף יכולה להתבצע גם על ידי שטיפת האף בתערובת של מי מלח וסודה לשתייה.

דלקת בסינוסים סימפטומים

תסמיני סינוסיטיס עשויים לכלול כאב ראש, חום, גודש באף או כאבי פנים. סינוסיטיס יכול גם לגרום לתסמינים אחרים כגון התעטשות וכאב גרון.

איך להכין מי מלח לאף

הכנת מי מלח לאף היא תהליך קל מאוד. זה רק עניין של לערבב שני מרכיבים יחד.

מי מלח משמשים כדי לנקות את האף ולהפחית אותו. ניתן להשתמש בו גם בדרכים אחרות כגון ניקוי סינוסים וכאבי גרון, או כמי פה.

הכנת מי מלח לאף יכולה להיעשות על ידי שילוב של כף אחת של מלח שולחן עם כוס אחת של מים חמים רותחים. לאחר מכן יש לשפוך את התערובת על מטפחת או מטלית ולהחזיק על הפנים במשך חמש דקות כדי לאפשר לה להתקרר לפני השימוש בה לפי הצורך.

דלקת באף

נזלת היא מצב הגורם לדלקת של רירית האף. זה יכול להוביל לנזלת, להתעטשות ולעיניים דומעות. המצב נגרם מתגובה אלרגית לחלקיקים באוויר או לחלקיקי אבק.

התסמינים של נזלת שונים עבור כל אדם, אך לכולם יש דברים דומים במשותף. לדוגמה, הם עשויים לחוות אף סתום או גירוד בעיניים כשהם מתעוררים בבוקר, או שמעברי האף שלהם עשויים להרגיש יבשים ומגורים במהלך היום.

ניתן לטפל בנזלת באמצעות תרופות ושינויים באורח החיים כגון הימנעות מאלרגנים כמו אבקה ונבגי עובש, שמירה על ניקיון הבית והימנעות מאלרגנים בתוך הבית וגם מחוצה לו, פעילות גופנית באופן קבוע כדי להפחית את רמות הלחץ, ואי עישון סיגריות.

איך לשחרר סינוסים

סינוסים הם החללים מלאי האוויר בעצמות הגולגולת. הם ממוקמים באזור הפנים והם ממלאים תפקיד חיוני בנשימה, אכילה, דיבור והריח.

סינוסיטיס היא דלקת של חללי סינוס שיכולה להיגרם על ידי זיהומים ויראליים או חיידקיים. זה יכול להיגרם גם מאלרגיות או גורמים סביבתיים כמו זיהום או אבק.

לאנשים רבים יש בעיות עם הסינוסים שלהם בגלל שהם נחסמים בגלל הצטננות, אלרגיות או סיבות אחרות. במקרה זה, יש כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור לך להקל על הסינוסים ולגרום להם להרגיש טוב יותר.

סינוסיטיס כאבי ראש

כאבי ראש סינוסיטיס הם מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים. הם נגרמים לרוב מזיהום בסינוסים וניתן לטפל בהם באמצעות אנטיביוטיקה ותרסיסים לאף.

כאבי ראש סינוסיטיס הם מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים. הם נגרמים לרוב מזיהום בסינוסים וניתן לטפל בהם באמצעות אנטיביוטיקה ותרסיסים לאף. בנוסף, אין תרופה למצב זה אך ניתן לטפל בו באמצעות שינויים באורח החיים וכן משככי כאבים כמו איבופרופן או פרצטמול.

כאבי ראש בסינוסיטיס יכולים גם לגרום לכמה סיבוכים חמורים כמו שיתוק פנים, אובדן שמיעה או נזק מוחי אם לא מטופלים זמן רב מדי.

סינוסים סתומים

סינוסיטיס הוא מצב המשפיע על הריריות של האף והסינוסים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים כמו אלרגיות, הצטננות, שפעת, זיהום בסינוסים או אפילו פגיעת ראש.

אם יש לך סינוסים סתומים, זה יכול להיות קשה לנשום ולחוות כאבי ראש ותסמינים אחרים. הדרך הטובה ביותר להיפטר מהסינוסים היא בעזרת טיפות מלח או תרסיסים לאף. אתה יכול גם להשתמש במכשירי אדים בחדר השינה בשעות הלילה כדי לעזור לנקות את מעברי האף שלך.

הגורם העיקרי לסינוסים סתומים נובע מייצור יתר של ריר בתגובה לדלקת או זיהום. ישנן דרכים רבות שבהן תוכל לשחרר סתימות בסינוסים, כולל שימוש בטיפות מי מלח או תרסיסים לאף, מכשירי אדים ושינוי תזונה

האם סינוסיטיס מדבק

סינוסיטיס הוא מצב הגורם לדלקת של הסינוסים, שהם חללים בגולגולת. זה יכול להיגרם על ידי מספר גורמים כגון אלרגיות וזיהום.

סינוסיטיס אינה מדבקת, אך היא עלולה להתפשט על ידי התעטשות ושיעול.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן