דף הבית » תרופות סבתא » הסעדים של סבתא להקלה על עוויתות שרירים – נסה את הפתרונות הטבעיים האלה!

הסעדים של סבתא להקלה על עוויתות שרירים – נסה את הפתרונות הטבעיים האלה!

מבוא

עוויתות שרירים הן מצב שכיח שיכול להיות כואב ולהגביל את הניידות.תרופות לסבתא הן דרך נהדרת לטפל בעוויתות שרירים, מכיוון שלעתים קרובות הם טבעיים, בטוחים ויעילים.מאמר זה יספק סקירה של כמה מתרופות סבתות השרירים הפופולריות ביותר, תוך התמקדות ביעילותם ותופעות הלוואי האפשריות.בנוסף, טיפ מועיל ייכלל בסוף המאמר.

מהן עוויתות שרירים?


עוויתות שרירים הן התכווצויות בלתי רצוניות של השרירים שיכולים להיות כואבים ולהגביל את הניידות.בדרך כלל הם נגרמים כתוצאה מעייפות שרירים, התייבשות, חוסר איזון אלקטרוליטים או פציעה.עוויתות שרירים יכולות להשפיע על כל חלק בגוף ויכולות להוות סימן למצב רפואי בסיסי, כמו טרשת נפוצה או מחלת פרקינסון.

תרופות לסבתא לעוויתות שרירים

תרופות סבתות לעוויתות שרירים שימשו במשך מאות שנים ולעתים קרובות הן טבעיות, בטוחות ויעילות.כמה מתרופות הסבתות הפופולריות ביותר של עווית השרירים כוללות:

 • אמבטיות מלח אפסום – אמבטיות מלח אפסום הן תרופה סבתא פופולרית לעוויתות שרירים.השריית אמבטיה חמה עם מלח אפסום נחשבת להפחתת דלקת ולהרגיע את השרירים.
 • תה צמחים – תה צמחי מרפא, כמו קמומיל, ג’ינג’ר ופפרמינט, נחשבים להפחתת הדלקת ולהרגיע את השרירים.בנוסף, כמה עשבי תיבול, כמו כורכום, עשויים לעזור להפחית את הכאב.
 • ניתן להשתמש ב

 • שמנים אתרים – שמנים אתרים, כמו לבנדר, אקליפטוס ופפרמינט, כדי להפחית את הדלקת ולהרגיע את השרירים.
 • טיפול בחום – טיפול בחום, כמו שימוש בכרית חימום או אמבטיה חמה, נחשב להפחתת הדלקת ולהרגיע את השרירים.
 • עיסוי – נראה כי העיסוי מפחית את הדלקת ולהרגיע את השרירים.בנוסף, עיסוי עשוי לעזור להפחית את הכאב.
 • מתיחה – מתיחה נחשבת להפחתת דלקת ולהרגיע את השרירים.בנוסף, מתיחה עשויה לעזור להפחתת הכאב.

חשוב לציין כי תרופות אלה אינן מיועדות לטפל בכל מצב רפואי בסיסי ואסור להשתמש בהן כתחליף לייעוץ רפואי.בנוסף, חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל טיפול חדש כלשהו.

יעילות ותופעות לוואי

האפקטיביות של עווית שרירים תרופות סבתות משתנה מאדם לאדם, אך רובם נחשבים לבטוחים ויעילים.אמבטיות מלח אפסום, תה צמחים, שמנים אתרים, טיפול בחום, עיסוי ומתיחות הם בדרך כלל בטוחים ויש להם מעט תופעות לוואי.עם זאת, חשוב לדבר עם רופא לפני שתתחיל טיפול חדש כלשהו.

טיפ מועיל

טיפ מועיל לניהול עוויתות שרירים הוא לדאוג להישאר לחות.התייבשות יכולה להיות גורם שכיח להתכווצויות שרירים, ושתיית שפע של נוזלים יכולה לעזור להפחית את הסיכון להתכווצויות שרירים.בנוסף, חשוב לדאוג לקבל מספיק מנוחה ולעשות מתיחות ופעילות גופנית קבועה.

עוויתות שרירים סבתות: טיפולים טבעיים

עוויתות שרירים יכולות להיות כואבות ומתישות, מה שמקשה על ביצוע פעילויות יומיומיות כמו הליכה והרמת חפצים.למרבה המזל, ישנם מגוון של תרופות טבעיות ששימשו במשך מאות שנים על ידי סבתות כדי להקל על עוויתות שרירים.תרופות אלה כוללות מתיחות, עיסוי, עשבי תיבול ושמנים אתרים.

מתיחה

מתיחות היא אחת מהתכוונות השרירים העתיקות והיעילות ביותר של סבתא.מתיחות עוזרות להרפות שרירים הדוקים, להפחית את המתח ולהגדיל את זרימת הדם לאזור.זה יכול גם לעזור להפחית את הכאב והדלקת.כדי להשיג את התועלת המרבית, מומלץ להחזיק כל מתיחה לפחות 20 שניות ולחזור על כל מתיחות עד חמש פעמים.

עיסוי

העיסוי

הוא עוד עווית שרירים פופולרית תרופת סבתא.העיסוי עוזר להגדיל את זרימת הדם ל- Tהוא השפיע על האזור, מצמצם את המתח וקידום הרפיה.זה יכול גם לעזור להפחית את הכאב והדלקת.יש לעשות את העיסוי בעדינות, ועדיף שמטפל בעיסוי מקצועי יעשה את העבודה.

עשבי תיבול

תרופות צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל עוויתות שרירים.כמה מעשבי התיבול הפופולריים ביותר המשמשים למטרה זו כוללים ג’ינג’ר, כורכום ופלפל קאיין.ניתן לקחת עשבי תיבול אלה במגוון צורות, כמו תה, תמיסות וכמוסות.

שמנים אתרים

שמנים אתרים הם עוד עוויתות פופולריות עוויתות סבתא סבתא.שמנים אתרים משמשים לקידום הרפיה ולהפחתת כאב ודלקת.חלק מהשמנים האתריים הפופולריים ביותר למטרה זו כוללים לבנדר, רוזמרין ואקליפטוס.ניתן לשאוף שמנים אתרים, ליישם אקטואלי או להשתמש בהם במפזר.

בנוסף לתרופות שהוזכרו לעיל, ישנם מגוון טיפולים אחרים שניתן להשתמש בהם כדי לעזור להקל על עוויתות שרירים.אלה כוללים טיפול בחום וקור, דיקור סיני וטיפול כירופרקטי.

סיכום

עוויתות שרירים יכולות להיות כואבות ומתישות, אך ישנם מגוון של עוויתות שרירים טבעיים תרופות סבתות שניתן להשתמש בהן כדי לספק הקלה.תרופות אלה כוללות מתיחות, עיסוי, עשבי תיבול ושמנים אתרים.בנוסף לתרופות אלה, ניתן להשתמש בטיפולים אחרים כמו טיפול חום וקור, דיקור סיני וטיפול כירופרקטי כדי לעזור להקל על עוויתות שרירים.

שאלות נפוצות

 • מהן כמה עוויתות שרירים תרופות סבתא?

  כמה עוויתות שרירים סבתות סבתא כוללות מתיחות, עיסוי, עשבי תיבול ושמנים אתרים.

 • האם יש טיפולים אחרים שיכולים לעזור בעוויתות שרירים?

  כן, ישנם טיפולים אחרים שיכולים לעזור בעוויתות שרירים, כמו חום וקור, דיקור סיני וטיפול כירופרקטי.

למידע נוסף על עוויתות שרירים ותרופות סבתות, לחץ כאן לבקר בהגדרה של הוויקיפדיה שלהתכווצות שרירים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן