דף הבית » תרופות סבתא » התרופה הביתית של סבתא: טיפול פשוט להפליא בפצעי הפה!

התרופה הביתית של סבתא: טיפול פשוט להפליא בפצעי הפה!

פצעי פה: אפשרויות הרפואה והטיפול של סבתא

פצעי הפה יכולים להיות לא נוחים וכואבים, אך בדרך כלל הם לא מזיקים ונפתרים בעצמם.למרות שהסיבה לא תמיד ידועה, פצעי הפה עשויים להיגרם על ידי מגוון גורמים, כמו לחץ, תזונה לקויה או זיהום.במקרים מסוימים, התרופה של סבתא שלך עשויה להיות התרופה הטובה ביותר לפצעי בפה.

מה גורם לפצעי פה?

פצעי פה יכולים להיגרם על ידי מגוון גורמים, ממתח ועד אלרגיות למזון.גורמים נפוצים פצעים בפה כוללים:

 • זיהומים, כמו פצעים בקור, פצעי סרטן וקיכלי
 • מתח
 • אלרגיות למזון
 • שינויים הורמונליים
 • תזונה לקויה
 • פגיעה בפה או בשיניים
 • תרופות מסוימות
 • עישון

פצעי הפה יכולים לנוע בחומרתו, מינורי לחמורה.הם יכולים להימשך בכל מקום בין כמה ימים למספר שבועות, תלוי בחומרתם ולגורם.

התרופה של סבתא לפצעי פה

הרפואה של סבתא עשויה להיות התרופה הטובה ביותר לפצעי בפה, במיוחד אם הגורם אינו ידוע או שהפצעים קלים.הרפואה של סבתא לפצעי פה כוללת בדרך כלל תרופות טבעיות שעשויות לעזור להקל על הכאב ולהפחתת דלקת.תרופות נפוצות כוללות:

שטיפת מי מלח

שטיפת מי מלח היא אחד התרופות הנפוצות ביותר לפצעי הפה.ממיסים על כפית מלח בכוס מים חמים ושוטפים את הפה שלך בתמיסה למשך כ- 30 שניות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולהאיץ את תהליך הריפוי.

דבש

דבש הוא חומר אנטיבקטריאלי ואנטי דלקתי טבעי וניתן להשתמש בו לטיפול בפצעי בפה.מרחו כמות קטנה של דבש ישירות על הכאב והשאירו אותו מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

אלוורה

אלוורה הוא חומר ריפוי טבעי ויכול לעזור להפחית את הדלקת ולהאיץ את תהליך הריפוי.מרחו כמות קטנה של אלוורה ישירות על הכאבים והשאירו אותו מספר דקות לפני השטיפה במים חמים.

טיפים למניעת פצעי פה

פצעי פה יכולים להיות לא נוחים וכואבים, אך ישנם כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי לעזור למנוע אותם.להלן מספר טיפים למניעת פצעי פה:

 • הימנע ממזונות ומשקאות שהם חומציים או חריפים, מכיוון שאלו יכולים להרגיז את הפה שלך.
 • שתו הרבה מים כדי לשמור על הפה לחות.
 • צחצח וחילוט שיניים באופן קבוע.
 • הימנע מעישון, מכיוון שזה יכול לעצבן את הפה שלך ולהפוך אותו לרגיש יותר לפצעים.
 • נהל את רמות הלחץ שלך, שכן לחץ יכול להחליש את מערכת החיסון ולהפוך אותך ליותר נוטה לפצעי הפה.
 • הימנע משטיפות פה המכילות אלכוהול, מכיוון שאלו יכולים לעצבן את הפה שלך.

מתי לראות רופא

ברוב המקרים, פצעי הפה ייפתרו בעצמם תוך מספר ימים עד מספר שבועות.עם זאת, אם פצעי הפה שלך נמשכים יותר מכמה שבועות או ממשיכים להחמיר, כדאי לפנות לרופא.הרופא שלך יכול לעזור לקבוע את הגורם לפצעי הפה שלך ולהמליץ על אפשרויות טיפול.

טיפ ייחודי

כדי לעזור להרגיע את הכאב של כואב פה, נסה להחזיק דחיסה קרה או קוביית קרח על הכאב למשך מספר דקות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ולספק הקלה מסוימת.

פצעי הפה יכולים להיות לא נוחים וכואבים, אך בדרך כלל הם לא מזיקים ונפתרים בעצמם.למרות שהסיבה לא תמיד ידועה, פצעי הפה עשויים להיגרם על ידי מגוון גורמים, כמו לחץ, תזונה לקויה או זיהום.הרפואה של סבתא עשויה להיות התרופה הטובה ביותר לפצעי בפה, במיוחד אם הגורם אינו ידוע או שהפצעים קלים.בנוסף, ישנם כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי למנוע פצעי פה, כמו הימנעות ממזונות חומציים וחריפים, שתיית הרבה מים וניהול רמות הלחץ שלכם.אם פצעי הפה שלך נמשכים יותר מכמה שבועות או ממשיכים להחמיר, כדאי לפנות לרופא.

גורמי פה שכיחים

פצעי פה, הידועים גם בשם Caפצעי נקר, הם כיבים לבנים או צהובים קטנים שיכולים להיווצר בחלק הפנימי של הלחיים, השפתיים או לשון.פצעים אלה יכולים להיות כואבים ויכולים להימשך עד שבועיים.הם נפוצים אצל מבוגרים, אך יכולים להופיע גם אצל ילדים.גורמים נפוצים פצעים בפה כוללים:

 • מתח
 • שינויים הורמונליים
 • פירות הדר ומזונות חומציים
 • תרופות מסוימות
 • נושך את החלק הפנימי של הפה

התרופה של סבתא לטיפול בפצעי בפה

סבתות מטפלות בפצעי בפה במשך דורות, וטיפולים רבים עדיין משמשים כיום.טיפולים אלה הועברו לאורך דורות והם עדיין פופולריים כיום.חלק מהטיפולים הפופולריים ביותר כוללים:

שטיפת מי מלח

שטיפות מי מלח הן אחד הטיפולים הפופולריים ביותר לפצעי הפה.תרופה זו כוללת ערבוב כפית מלח אחת בכוס מים חמים ואז גלישת התערובת בפה למשך מספר שניות.שטיפה זו מסייעת להפחתת דלקת ויכולה לספק הקלה מהכאב ואי הנוחות הקשורים לפצעי הפה.

דבש

דבש הוא טיפול פופולרי נוסף לפצעי בפה.זה עוזר להפחית דלקת ומשמש כחומר אנטיבקטריאלי טבעי.כדי להשתמש בדבש כטיפול בפצעי בפה, פשוט החל כמות קטנה של דבש על האזור המושפע כמה פעמים ביום.

אלוורה

אלוורה היא תרופה טבעית פופולרית עבור מצבי עור רבים וניתן להשתמש בה גם לטיפול בפצעי בפה.כדי להשתמש באלוורה כטיפול בפצעי בפה, פשוט החל כמות קטנה של ג’ל אלוורה על האזור המושפע כמה פעמים ביום.

שום

שום הוא טיפול פופולרי נוסף לפצעי הפה.יש לו תכונות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים הקשורים לפצעי הפה.כדי להשתמש בשום כטיפול, פשוט חתוך שן שום לשניים ושפשף אותו על האזור הפגוע.

שקיות תה

שקיות תה הן תרופה פופולרית לפצעי בפה.הם מכילים טאנינים המסייעים להפחתת דלקת ויכולים לספק הקלה מהכאב ואי הנוחות הקשורים לפצעי הפה.כדי להשתמש בשקית תה כטיפול, פשוט משרים שקית תה במים חמים ואז מרחו אותו על האזור הפגוע למשך מספר דקות.

שאלות נפוצות: טיפול בפה פצעי הרפואה של סבתא

מה הטיפול הטוב ביותר לפצעי הפה?

הטיפול הטוב ביותר בפצעי הפה תלוי בגורם.טיפולים נפוצים כוללים שטיפות מי מלח, דבש, אלוורה, שום ושקיות תה.

האם ניתן למנוע פצעי פה?

כן, ישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי להפחית את הסיכון שלכם לפתח פצעי פה.אלה כוללים הימנעות ממזונות שהם חומציים או מכילים כימיקלים, הגבלת רמות הלחץ שלך והימנעות מפגיעות בפה.

הרפואה של סבתא שימשה במשך דורות לטיפול בפצעי בפה.טיפולים נפוצים כוללים שטיפות מי מלח, דבש, אלוורה, שום ושקיות תה.אמנם טיפולים אלה יכולים לעזור להפחית את הסימפטומים הקשורים לפצעי בפה, אך חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה תסמינים מתמשכים או חמורים. טיפול בפי הפה הוא חלק חשוב מבריאות הפה הכללית, והרופא שלך יכול לספק לך יותרמידע על הטיפול הטוב ביותר למצב הספציפי שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן