דף הבית » תרופות סבתא » התרופות של סבתא לנזלת אלרגית: אלטרנטיבות טבעיות לתרופות

התרופות של סבתא לנזלת אלרגית: אלטרנטיבות טבעיות לתרופות

סקירה כללית של נזלת אלרגית

נזלת אלרגית, המכונה גם קדחת השחת, היא סוג של דלקת באף הנגרמת כתוצאה מתגובה אלרגית למשהו בסביבה.תסמינים של נזלת אלרגית עשויים לכלול התעטשות, אף מחניק או נזלת, גירוד ועיניים מימיות.נזלת אלרגית יכולה להיות עונתית, כלומר היא מתרחשת בשעות מסוימות של השנה, או שזה יכול להיות כל השנה.

צילומי אלרגיה ותרופות הם הטיפולים השכיחים ביותר לנזלת אלרגית.עם זאת, ישנם גם כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור.רבים מהתרופות הטבעיות הללו שימשו סבתות במשך דורות.

תרופות לסבתות לנזלת אלרגית

ישנם מספר תרופות מסורתיות שהועברו לאורך הדורות, ורבים מהם עדיין משמשים כיום לטיפול בנזלת אלרגית.להלן כמה מהתרופות הסבתות הפופולריות והיעילות ביותר לנזלת אלרגית:

 • דבש -דבש הוא אנטי דלקתי טבעי שיכול לעזור להפחית תסמינים של תסמינים שלנזלת אלרגית.ניתן לצרוך אותו ישירות או לערבב אותו למשקה.
 • חומץ תפוחים -חומץ תפוחים הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית את תסמיני התסמינים שלנזלת אלרגית.ניתן לצרוך אותו ישירות או לערבב אותו למשקה.
 • שום -שום הוא אנטי-דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית תסמינים שלנזלת אלרגית.ניתן לצרוך אותו ישירות או לערבב אותו למשקה.
 • ג’ינג’ר -ג’ינג’ר הוא אנטי-דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית תסמינים שלנזלת אלרגית.ניתן לצרוך אותו ישירות או לערבב אותו למשקה.
 • כורכום -כורכום הוא אנטי דלקתי טבעי ויכול לעזור להפחית תסמינים של דלקת ריניטיס אלרגית.ניתן לצרוך אותו ישירות או לערבב אותו למשקה.

טיפ ייחודי

קצה ייחודי ומועיל לסובלים מנזלת אלרגית הוא לנסות להשתמש בשאיפת קיטור עם שמנים אתרים.שאיפת קיטור היא דרך נהדרת לפתוח את מעברי האף שלך ולהפחית את הדלקת.הוספת שמנים אתרים כמו מנטה, אקליפטוס או לבנדר יכולה לספק יתרונות אנטי דלקתיים ומגורים.

מסקנה

נזלת אלרגית יכולה להיות מצב מאוד לא נעים ולא נוח, אך ישנם מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים.סבתא תרופות כמו דבש, חומץ תפוחים, שום, זנגביל וכורכום יכולות להיות יעילות להפחתת הדלקת ולהענקת הקלה מהתסמינים.בנוסף, שאיפת קיטור עם שמנים אתרים היא דרך נהדרת לפתוח את מעברי האף ולהפחית דלקת.עם שימוש נכון בסעדים טבעיים אלה, ניתן לנהל ביעילות את הסימפטומים של נזלת אלרגית.

התרופות של סבתא לנזלת אלרגית

נזלת אלרגית היא מצב שכיח המשפיע על האף, העיניים והגרון.זה נגרם כתוצאה מתגובה אלרגית לחומרים מסוימים כמו אבקה, קרדית אבק, קשקוש בעלי חיים ועובש.נזלת אלרגית עלולה לגרום להתעטשות, גודש באף, נזלת, עיניים מגרדות ותסמינים אחרים.למרבה המזל, ישנם תרופות טבעיות רבות שסבתא משתמשת בהן במשך דורות כדי להקל על הסימפטומים של נזלת אלרגית.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא אחד התרופות הוותיקות והפופולריות ביותר לאלרגיות.על פי ההערכה, היא מכילה תכונות אנטי דלקתיות ואנטיהיסטמין שיכולות לעזור להפחית דלקת ולהפחית את חומרת התגובות האלרגיות.ניתן ליטול חומץ תפוחים דרך הפה, כתרסיס לאף, או כיישום אקטואלי.

עלה סרפד

עלה סרפד הוא אנטיהיסטמין טבעי ש- Can עוזר להפחית את חומרת התגובות האלרגיות.ניתן לקחת אותו בצורת תה, כמצב, או ככמוסה.על פי ההערכה, היא מצמצמת את ייצור ההיסטמינים, האחראים לגרימת התגובה האלרגית.עלה סרפד יכול גם לסייע בהפחתת הדלקת ולשפר את תפקוד הנשימה.

דבש

דבש משמש זה מכבר כתרופה טבעית לאלרגיות.הוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות שיכולות לעזור להפחית דלקת ולשפר את תפקוד הנשימה.על פי ההערכה, הוא מכיל תכונות אנטיהיסטמין שיכולות לעזור להפחית את חומרת התגובות האלרגיות.ניתן ליטול דבש דרך הפה או כיישום אקטואלי.

שום

שום הוא תרופה פופולרית נוספת לאלרגיות.על פי ההערכה, היא מכילה תכונות אנטי דלקתיות ואנטיהיסטמין שיכולות לעזור להפחית דלקת ולהפחית את חומרת התגובות האלרגיות.ניתן ליטול שום דרך הפה, כתרסיס לאף, או כיישום אקטואלי.

תרופות נוספות לנזלת אלרגית

בנוסף לתרופות שהוזכרו לעיל, ישנם תרופות טבעיות רבות אחרות שסבתא משתמשת בהן במשך דורות כדי להקל על הסימפטומים של נזלת אלרגית.אלה כוללים תה ירוק, קמומיל, סמברי, אקליפטוס, כורכום, ג’ינג’ר ושורש ליקריץ.

מסקנה

התרופות של סבתא לנזלת אלרגית יכולות להיות דרך יעילה להפחית את חומרת התגובות האלרגיות ולשפר את תפקוד הנשימה.תרופות אלה טבעיות, לא יקרות וקלות למצוא.עם זאת, חשוב לזכור כי אין להשתמש בתרופות אלה כתחליף לטיפול רפואי נכון.

שאלות נפוצות

 • מהם כמה מהתרופות הנפוצות ביותר לנזלת אלרגית?
  חלק מהתרופות הנפוצות ביותר לנזלת אלרגית כוללים חומץ תפוחים, עלה סרפד, דבש, שום, תה ירוק, קמומיל, סמאי, אקליפטוס, כורכום, ג’ינג’ר ושורש ליקוריץ.
 • האם תרופות אלה בטוחות לשימוש?
  כן, בדרך כלל סעדים אלה בטוחים לשימוש.עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו, במיוחד אם אתה בהריון או שיש לך מצב רפואי.

לסיכום, הסעדים של סבתא לנזלת אלרגית יכולים להיות דרך בטוחה ויעילה להפחתת חומרת התגובות האלרגיות ולשפר את תפקוד הנשימה.חשוב להתייעץ עם רופא לפני שניסו אף אחד מהתרופות הללו, מכיוון שאסור להשתמש בהם כתחליף לטיפול רפואי נכון.בנוסף, חשוב לזכור כי תרופות אלה אינן תרופה-הכל ויש להשתמש בהן בשילוב עם טיפולים אחרים שנקבעו על ידי רופא. נזלת אלרגית היא מצב שכיח, אך עם הטיפול והתרופות הנכונות, ניתן לנהל אותו וניתן להקל על הסימפטומים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן