דף הבית » תרופות סבתא » חוכמת סבתא: כיצד לטפל במורסה בשן עם תרופות טבעיות

חוכמת סבתא: כיצד לטפל במורסה בשן עם תרופות טבעיות

מורסה בשן: תרופת סבתא

מורסה שיניים, המכונה גם מורסה דרך הפה או מורסה פריאפית, היא אוסף של מוגלה בתוך השן או העצם והרקמה הרכה שמסביב.זהו מצב כואב הנגרם כתוצאה מזיהום מחיידקים.אמנם מורסה יכולה להתרחש בכל חלק מהפה, אך לרוב היא נראית בטוחנות האחוריות, מכיוון שכאן ניתן לכוד חלקיקי מזון וחיידקים.למרבה המזל, ישנם כמה תרופות מסורתיות ששימשו במשך מאות שנים לטיפול במצב זה.

מהי מורסה?

מורסה היא זיהום המתרחש כאשר חיידקים נכנסים לשן או לרקמה שמסביב.החיידקים גורמים לרקמה להידלק וכיס של צורות מוגלה.הזיהום יכול להתפשט ולגרום נזק לעצם ולרקמות שמסביב.תסמינים של מורס שיניים כוללים כאבים ורגישות קיצונית, נפיחות, חום ונשימה רעה.אם לא מטופלים, הזיהום יכול להתפשט ולגרום לבעיות בריאותיות חמורות.

התרופה של סבתא למורסה

לאורך המאות, תרופות מסורתיות שימשו לטיפול במורסים שיניים.אחד התרופות הנפוצות ביותר הוא תערובת של עשבי תיבול ותבלינים המכונה “הרפואה של סבתא”.תרופה זו שימשה במשך מאות שנים להפחתת הכאב, להפחתת דלקת ולקדם ריפוי.להלן כמה מעשבי התיבול והתבלינים המשמשים בתרופה המסורתית הזו:

 • טימין
 • קינמון
 • ציפורן
 • שום
 • ג’ינג’ר
 • כורכום

ניתן לערבב יחד עשבי תיבול ותבלינים אלה כדי ליצור משחה שניתן ליישם ישירות על האזור המושפע.תרופה זו תסייע להפחתת הכאב, להפחית דלקת ולקדם ריפוי.

טיפים לשימוש ברפואה של סבתא

כשמשתמשים ב”תרופה של סבתא “כדי לטפל במורסה, חשוב לעקוב אחר הטיפים הבאים:

 • השתמש רק בצמחי מרפא ותבלינים טריים.תבלינים שנקנו בחנות עשויים שלא להכיל את אותם תכונות ריפוי.
 • ערבבו את עשבי התיבול והתבלינים בחלקים שווים וודאו שהם קרקע דק.
 • מערבבים את עשבי התיבול והתבלינים עם מעט מים חמים כדי ליצור משחה.
 • החל את הדבק ישירות על האזור הפגוע, ומקפיד לכסות את האזור כולו.
 • השאירו את העיסה על האזור למשך 10 עד 15 דקות לפני השטיפה במים חמים.
 • חזור על תהליך זה 2-3 פעמים ביום עד שהמורסה נרפאה.

חשוב לציין כי בעוד ש”תרופה של סבתא “היא תרופה מסורתית, אין להשתמש בה כתחליף לטיפול רפואי נכון.אם המורסה לא משתפרת עם השימוש בתרופה זו, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי.

שימוש ב”תרופה של סבתא “היא דרך בטוחה ויעילה לטפל במורסה בשן.תרופה מסורתית זו יכולה לעזור להפחית את הכאב, להפחתת הדלקת ולקדם ריפוי.רק הקפד לעקוב אחר הטיפים לשימוש נכון, ואם המורסה לא משתפרת, פנה לטיפול רפואי בהקדם.

רפואה מסורתית, כמו זו שנסענה על ידי סבתותינו, יכולה להיות כלי מועיל בטיפול במורסה שיניים.הסעדים בהם השתמשו הועברו לאורך דורות, והוכחו כיעילים בריפוי מורסות שיניים.בואו לחקור כמה מהטיפולים המסורתיים למורסה שיניים.

תרופות צמחי מרפא

תרופות צמחי מרפא שימשו במשך מאות שנים לטיפול במורסים שיניים.כמה מעשבי התיבול הנפוצים ביותר המשמשים למורסים שיניים הם שמן ציפורן, שום, ג’ינג’ר, שמן עץ התה וכורכום.שמן ציפורן משמש להפחתת כאבים ודלקת, ואילו שום וג’ינג’ר משמשים למאבק בזיהום.שמן עץ התה משמש להפחתת נפיחות, וכורכום משמש להפחתת הדלקת.לקבלת התוצאות הטובות ביותר, יש לקחת עשבי תיבול אלה בשילוב עם טיפולים מסורתיים אחרים.

שמנים אתרים

שמנים אתרים משמשים גם ל Tמורדים שן שוחרים.שמנים אתריים נפוצים המשמשים למורסים שיניים כוללים לבנדר, לימון ואקליפטוס.שמן לבנדר משמש להפחתת דלקת וכאב, ואילו שמן לימון משמש להפחתת נפיחות ונלחם בזיהום.שמן אקליפטוס משמש להפחתת נפיחות, להילחם בזיהום ולהפחתת כאב.

תרופות ביתיות

תרופות ביתיות הן גם דרך נהדרת לטפל במורסה בשיניים.כמה מהתרופות הבתים הפופולריות ביותר למורסים שיניים כוללים גרגים של מי מלח, גרגרי חמצן מי חמצן וקומפסים קרים.גרגים של מי מלח משמשים להפחתת נפיחות ונלחם בזיהום, ואילו גרגרי חמצן מימן משמשים להפחתת דלקת וכאב.קומפרסים קרים משמשים להפחתת דלקת ולהפחתת הכאב.

מסקנה

מורסות שיניים יכולות להיות מצב כואב ולא נוח הפוגע בילדים ומבוגרים כאחד.רפואה מסורתית, כמו זו שנהגה על ידי סבתותינו, יכולה להיות כלי מועיל לטיפול במורסה שיניים.תרופות צמחיות, שמנים אתרים ותרופות ביתיות הן דרכים נהדרות להתייחס למורסה בשיניים.אם יש לך מורס שיניים, חשוב לראות את רופא השיניים שלך בהקדם האפשרי לקבל את הטיפול המתאים.

שאלות נפוצות

 • מהי מורסה שיניים?
  מורסה שיניים היא זיהום בשן שיכולה לגרום לכאב ונפיחות.
 • מהם כמה תרופות מסורתיות למורסה בשיניים?
  תרופות צמחיות, שמנים אתרים ותרופות ביתיות הן דרכים נהדרות להתייחס למורסה בשיניים.

לסיכום, מורסות שיניים יכולות להיות מצב כואב ולא נוח הפוגע בילדים ומבוגרים כאחד.רפואה מסורתית, כמו זו שנהגה על ידי סבתותינו, יכולה להיות כלי מועיל לטיפול במורסה שיניים.תרופות צמחיות, שמנים אתרים ותרופות ביתיות הן דרכים נהדרות להתייחס למורסה בשיניים.אם יש לך מורסה שיניים, חשוב לראות את רופא השיניים שלך בהקדם האפשרי לקבל את הטיפול המתאים. wikipedia.org מספק מידע נוסף על מורס שיניים וטיפולי שלהם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן