דף הבית » תרופות סבתא » כיצד התרופות של סבתא עוזרות להקל על חסימת המעיים

כיצד התרופות של סבתא עוזרות להקל על חסימת המעיים

מהי חסימת מעיים?

חסימת מעיים היא מצב רפואי בו המעי הדק נחסם, ומונע את מעבר המזון והנוזלים הרגיל.סתימה זו יכולה להיגרם ממגוון מצבים, כולל צלקות כתוצאה מניתוח, הידבקויות מניתוחי בטן קודמים, דלקת, גידולים וקע.כאשר החסימה חמורה, היא עלולה לגרום לכאבי בטן, בחילה, הקאות והתייבשות.במקרים מסוימים זה יכול גם לגרום לסיבוכים חמורים כמו אלח דם, מורסה ודלקת הצפק.

תרופות לסבתא לחסימת מעיים

תרופות לסבתא הן תרופות ביתיות מסורתיות שהועברו לאורך דורות.תרופות אלה שימשו במשך מאות שנים לטיפול במגוון מחלות, כולל חסימת מעיים.להלן כמה מתרופות הסבתות היעילות ביותר למצב זה:

1.תה מנטה

תה מנטה הוא תרופה ביתית מסורתית לחסימת מעיים.תה זה עוזר להרפות את השרירים במעי, שיכול לעזור להפחית את החסימה.להכנת תה מנטה, תלול 1 כפית עלי מנטה בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים ושותים את התה 1-3 פעמים ביום.

2.תה ג’ינג’ר

תה ג’ינג’ר הוא עוד תרופה ביתית מסורתית לחסימת מעיים.ג’ינג’ר עוזר להפחית דלקת במעיים ויכול גם לעזור להפחית את הכאב והאי נוחות.להכנת תה ג’ינג’ר, תלול 1 כפית של ג’ינג’ר מגורד טרי בכוס מים רותחים למשך 10 דקות.מסננים ושותים את התה 1-3 פעמים ביום.

3.קומפרס חם

ניתן להשתמש בדחיסה חמה כדי לסייע בהפחתת כאב ואי נוחות הנגרמים כתוצאה מחסימת מעיים.מניחים קומפרס חם על הבטן למשך 10-15 דקות.ניתן לעשות זאת מספר פעמים ביום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

4.שמן קיק

שמן קיק הוא תרופה ביתית מסורתית לחסימת מעיים.שמן זה עוזר להפחתת דלקת ויכול גם לעזור להפחית את הכאב והאי נוחות.כדי להשתמש בשמן קיק, מערבבים 1 כפית שמן קיק עם כוס מים חמים ושתה אותם 1-3 פעמים ביום.

5.שום

שום הוא תרופה ביתית מסורתית לחסימת מעיים.עשב זה מסייע בהפחתת הדלקת במעיים ויכול גם לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות.כדי להשתמש בשום, לעסו 2-3 שיני שום ביום או הוסיפו אותו לאוכל שלכם.

טיפ:

חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח תרופות לבית כלשהן לחסימת מעיים.חלק מהתרופות הללו עלולות לקיים אינטראקציה עם תרופות או לגרום לתופעות לוואי.

מסקנה

חסימת מעיים היא מצב רפואי חמור הדורש טיפול רפואי.עם זאת, ישנם מספר תרופות ביתיות מסורתיות שניתן להשתמש בהן כדי לסייע בהפחתת כאב ואי נוחות הנגרמים על ידי מצב זה.סעדים אלה בטוחים ויעילים, אך חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני שאתה לוקח כל תרופות לבית.

תסמינים של חסימת מעיים תרופות לסבתא

תרופות לסבתא חסימת מעיים עלולות לגרום למגוון תסמינים, תלוי בחומרת החסימה והאם היא חלקית או שלמה.התסמינים השכיחים ביותר הקשורים לתרופות לסבתות חסימת מעיים כוללים:

 • כאבי בטן
 • נפיחות בטן
 • הקאות ו/או בחילה
 • אובדן תיאבון
 • עצירות או שלשול
 • חוסר יכולת לעבור גז

תסמינים אחרים עשויים לכלול חום, עייפות ו/או ירידה במשקל.

אבחון חסימת מעיים תרופות לסבתא

בדרך כלל ניתן לאבחן תרופות לסבתא חסימת מעיים באמצעות בדיקות גופניות והדמיה, כמו סריקת רנטגן או CT.במהלך הבדיקה הגופנית, הרופא רשאי ללחוץ על הבטן כדי לבדוק אם המטופל חווה כאב או רגישות.הרופא עשוי גם לבדוק אם יש סימנים מסוימים, כגון התנהלות, מה שעלול להצביע על חסימה.

בדיקות הדמיה, כמו צילומי רנטגן, יכולים לעזור לאתר חסימה.צילומי רנטגן יכולים גם להציג כל רמות אוויר או נוזלים בהמעיים, שיכולים להוות סימן לחסימה.סריקת CT יכולה לספק תמונות מפורטות יותר ויכולה לעזור בזיהוי המיקום וסוג החסימה.

טיפול בחסימת מעיים תרופות לסבתא

הטיפול בתרופות לסבתא חסימת מעיים תלוי בדרך כלל בסוג ובחומרת החסימה.אם החסימה היא חלקית והמטופל מסוגל לעבור גז או שרפרף, הרופא עשוי להמליץ על תזונה של מזון קל, דל סיבים, כדי להפחית את הלחץ על המעיים.

אם החסימה הושלמה או שהמטופל אינו מסוגל לעבור גז או שרפרף, הרופא עשוי להמליץ על ניתוח להסרת החסימה.במקרים מסוימים ניתן להכניס סטנט כדי לעזור לשמור על המעי פתוח.

שאלות נפוצות בנושא חסימת מעיים תרופות לסבתא

 • מהי חסימת מעיים?
  חסימת מעיים היא סתימה במעיים המונעת את המזון והגז לעבור דרך.זה יכול להיגרם על ידי מגוון מצבים, כולל בקע, גידולים ורקמות צלקת.חסימות מעיים יכולות להיות חלקיות או שלמות.
 • מהם הסימפטומים של חסימת מעיים?
  התסמינים השכיחים ביותר הקשורים לחסימת מעיים הם כאבי בטן, נפיחות, הקאות ו/או בחילה, אובדן תיאבון, עצירות או שלשול וחוסר יכולת לעבור גז.
 • כיצד מאבחנת חסימת מעיים?
  חסימת מעיים מאובחנת בדרך כלל באמצעות בדיקות גופניות ובדיקות הדמיה, כמו סריקת רנטגן או CT.
 • כיצד מטפלים בחסימת מעיים?
  הטיפול בחסימת מעיים תלוי בדרך כלל בסוג וחומרת החסימה.אם החסימה היא חלקית והמטופל מסוגל לעבור גז או שרפרף, הרופא עשוי להמליץ על תזונה של מזון קליל ובסיבים דלים.אם החסימה הושלמה או שהמטופל אינו מסוגל לעבור גז או שרפרף, הרופא עשוי להמליץ על ניתוח להסרת החסימה.

חסימת מעיים תרופות לסבתא הן גורם שכיח לחסימת מעיים.תסמינים של חסימה יכולים להיות מגוונים ונעים בין כאבי בטן ונפיחות להקיא ו/או בחילה.אבחון נעשה בדרך כלל באמצעות בדיקות גופניות ובדיקות הדמיה, כמו סריקת רנטגן או CT.טיפול בחסימה יכול לכלול שינויים תזונתיים, החדרת סטנט או ניתוח, תלוי בחומרת וסוג החסימה.חשוב לפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה אחד מהתסמינים של חסימת מעיים.

Wikipedia.org מגדיר חסימת מעיים כחסימה שלמה או חלקית של המעי שמונע את העברת המזון והגז.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן