דף הבית » כללי » תרופת סבתא שמקבלת סימוכין מדעיים בשנים האחרונות:  נשימה מודעת!

תרופת סבתא שמקבלת סימוכין מדעיים בשנים האחרונות:  נשימה מודעת!

לתרגילי נשימה מעגלית ומודעת – השליטה והמניפולציה המודעת של דפוסי הנשימה של האדם, יש פוטנציאל לחולל מהפכה בבריאותו וברווחתו הכללית של האדם. תרגול זה שלעתים קרובות מתעלמים ממנו יכול לשמש כלי טרנספורמטיבי, להעצים אנשים לרתום את כוח הנשימה שלהם על מנת להקל על מתח, להגביר את רמות האנרגיה ולשפר את הבהירות המנטלית. 

ככל שהחוכמה העתיקה של תרבויות המזרח והמחקר המדעי המודרני מתלכדות, הופך ברור יותר ויותר שעבודת נשימה מכוונת יכולה לפתוח שפע של יתרונות, מה שמוביל לשינויים עמוקים בבריאות הפיזית והרגשית כאחד. ככל שנעמיק לתוך המורכבויות של עבודת נשימה, נחשוף את הסודות לייעול גופנו, מוחנו ורוחותינו באמצעות הפעולה הפשוטה אך העמוקה של נשימה מודעת.

יתרונות של תרגולי נשימה מעגלית מודעת

מיתרונות תרגולי הנשימה המודעת המעגלית: עוצמה, פוקוס, בריאות, הורדה במשקל, חיזוק מערכת הקרדיו-וסקולרית (כלי הדם שלנו!), חיזוק הסרעפת, חיזוק ואקטיביזציה של הקיבה ועוד!

בשילוב תרגילי נשימה יומיומיים בשגרה של המתרגל יהנה משפע של יתרונות בריאותיים ניכרים ארוכי טווח, הרבה מעבר לשיפורים הפיזיים והנפשיים המיידיים.

בלאורך זמן, עבודת נשימה עקבית יכולה להגביר את החוזק והחוסן על ידי שיפור תפקוד הלב וכלי הדם וקידום ניצול יעיל של חמצן בכל הגוף. המצב הזה, בתורו, יכול להוביל לשיפור בביצועים אתלטיים וסיבולת רבה יותר – הגברת נפח הריאות.

בנוסף, עבודת נשימה נקשרת להגברת האושר והרווחה הרגשית, שכן היא מסייעת בשחרור אנדורפינים ומפחיתה את רמות הקורטיזול, ובכך מפחיתה מתח וחרדה. קורס נשימה מודעת יכול לשנות ולשפר את החיים של המתרגל, ובזה אין ספק.

תרגול של נשימה ממוקדת יכול גם לחדד את החדות והריכוז הנפשיים, להעניק לאנשים בהירות מחשבה רבה יותר ותפקוד קוגניטיבי משופר. 

 

באופן מפתיע, עבודת נשימה יכולה אפילו להשפיע על הרגלי תזונה על ידי טיפוח קשר עמוק יותר בין הנפש והגוף, עידוד דפוסי אכילה מודעים יותר ועיכול טוב יותר.

תרגולי נשימה, במיוחד כאשר באמת לומדים לעבוד עם הסרעפת, יכולים להוריד במשקל, בסופו של דבר- הפעלה של הסרעפת היא הפעלה של שריר גדול ועצום, וזה דורש אנרגיה (אפשר להרגיש בסיבובים הראשונים של התרגולים, איך עוברים מקושי בנשימה, לנשימה עמוקה וקלה יותר, וזה כי השריר הזה, שריר הסרעפת, מתחמם ופועל.

 בסך הכל, תרגול נשימה קבוע יכול להיות זרז רב עוצמה לשיפור עצמי הוליסטי וחיים מאושרים ובריאים יותר.

פחמן דו חמצני, ATP, סטורציה וחמצון של הגוף

כאשר אתם עובדים על תרגול נשימה כזה או אחר, אתם מזריקים המון חמצן לדם. הסטורציה שלכם משתפרת כמעט באופן מייד. 

עבודת הנשימה ממלאת תפקיד מכריע בחמצון הדם – Oxygenation of the Blood  אשר משפיע באופן ישיר על ייצור אדנוזין טריפוספט (ATP) וכתוצאה מכך על רמות האנרגיה שלנו. 

כאשר אנו עוסקים בתרגילי נשימה מודעים, הריאות שלנו סופגות חמצן בצורה יעילה יותר, מה שמאפשר לו להיקשר להמוגלובין בתאי הדם האדומים ולעבור לרקמות ולאיברים של גופנו. חמצון מספק חיוני לנשימה התאית, תהליך שבו תאים ממירים חומרים מזינים, כמו גלוקוז, ל-ATP – מקור האנרגיה העיקרי לכל תפקודי התא. על ידי שיפור אספקת החמצן לתאים שלנו, עבודת נשימה יכולה לשפר את ייצור ATP ובכך להגביר את רמות האנרגיה הכוללות שלנו. עלייה זו באנרגיה לא רק תומכת בפעילות גופנית אלא גם תורמת לתפקוד קוגניטיבי טוב יותר ולערנות נפשית. למעשה, התרגול של עבודת נשימה מאפשר לנו לייעל את ייצור האנרגיה הטבעי של הגוף שלנו, ועוזר לנו להרגיש מתחדשים, ממוקדים ומוכנים להתמודד עם אתגרי החיים.

הנה הקשר המדעי בין רמות האנרגיה שלנו, ATP וחמצון הדם:

עבודת נשימה: 

  1. תרגילי נשימה מודעת
  2. שיפור של יעילות הריאות חמצון של הדם:
    א. ספיגה יעילה של חמצן בריאות ב. חמצן נקשר להמוגלובין בתאי דם אדומים ג. חמצן המועבר לרקמות ולאיברים
  3. ייצור ATP:
    א. חימצון מספק חיוני לנשימה תאית ב. תאים ממירים חומרים מזינים (למשל, גלוקוז) ל-ATP ג. ATP משמש כמקור האנרגיה העיקרי לכל הפונקציות התאיות 
  4. תוצאות צפויות:
    א. רמות אנרגיה מוגברות ב. פעילות גופנית משופרת ג. תפקוד קוגניטיבי טוב יותר וערנות נפשית

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן