דף הבית » תרופות סבתא » סבתא יודעת הכי טוב!בחינת הסעדים של סבתא לבצקת בעין

סבתא יודעת הכי טוב!בחינת הסעדים של סבתא לבצקת בעין

מבוא

בצקת בעין, הידועה גם בשם נפיחות העין, היא מצב הנגרם על ידי עודף הצטברות נוזלים בעין וברקמות הסובבות.המצב יכול להיגרם על ידי מגוון מחלות, מאלרגיות ועד זיהומי עיניים.אמנם ניתן לרשום טיפולים רפואיים מסורתיים, כמו זריקות סטרואידים, לטיפול במצב זה, אנשים רבים פונים לסבתותיהם לתרופות ביתיות.הסעדים של סבתא לבצקת בעין יכולים להיות יעילים ביותר, ורבים מהתרופות הללו הועברו לאורך דורות.

הסעדים של סבתא לבצקת בעין

הסעדים של סבתא לבצקת בעיניים הם לרוב פשוטים וקלים לשימוש.כמה מהתרופות הביתיות הנפוצות ביותר כוללות:

קומפרסים קרים

ניתן להשתמש בקומפרסים קרים כדי להפחית את הנפיחות הנגרמת על ידי בצקת בעין.כל שעליך לעשות הוא להשרות מטלית נקייה במים קרים ומרחי אותה על האזור הפגוע למשך 15-20 דקות.זה יכול לעזור להפחית דלקת ונפיחות, ולספק הקלה מאי נוחות.

פרוסות מלפפון

ניתן להשתמש במלפפונים כדי להפחית נפיחות סביב העיניים.כל שעליך לעשות הוא לחתוך פרוסת מלפפון ולהניח אותו על האזור הפגוע.קרירות המלפפון תסייע בהפחתת הדלקת, והחומרים המזינים במלפפון יזינו את העור.

שקיות תה קמומיליות

ניתן להשתמש בשקיות תה קמומיליות כדי להפחית נפיחות בעין.כל שעליך לעשות הוא להשרות שקית תה במים חמים, ואז אפשר לו להתקרר.לאחר קריר, הניחו את שקית התה מעל האזור הפגוע.התכונות האנטי דלקתיות של קמומיל יכולות לעזור להפחית נפיחות, וזה עשוי לעזור גם להרגיע את העין.

פרוסות תפוחי אדמה

תפוחי אדמה עשירים בוויטמינים ובמינרלים ויכולים לעזור להפחית נפיחות בעין.כל שעליך לעשות הוא לחתוך פרוסת תפוח אדמה דקה ומניחים אותו על האזור הפגוע.קרירות תפוח האדמה תסייע בהפחתת דלקת ונפיחות, והחומרים המזינים בתפוח האדמה יסייעו להזין את העור.

אלוורה

אלוורה הוא אנטי דלקת טבעי שיכול לעזור להפחית נפיחות בעין.פשוט החל כמות קטנה של אלוורה על האזור המושפע, ואפשר לו לשבת 15-20 דקות.אלוורה יכולה לעזור להפחית דלקת ולהרגיע את האזור.

טיפ מועיל

חשוב לזכור שתרופות ביתיות אלה אולי לא יספקו תרופה לבצקת בעין, אך הם יכולים לעזור להפחית דלקת ונפיחות.חשוב גם לדבר עם רופא לפני שתשתמש בסעדים ביתיים כלשהם.זה יכול לעזור להבטיח שהטיפול יהיה בטוח ויעיל.

תרופות צמחי מרפא

הסעדים של סבתא לבצקת בעיניים מסתמכים לעתים קרובות על השימוש בעשבי תיבול.תרופות צמחיות משמשות במשך אלפי שנים לטיפול במחלות שונות, כולל בצקת בעין.כמה מעשבי התיבול הנפוצים ביותר המשמשים למצב זה כוללים עיניים, קמומיל ושומר.

Eyebright הוא עשב ששימש במשך מאות שנים לטיפול בתנאי עיניים, כולל בצקת בעין.ידוע שהוא מפחית דלקת ונפיחות בעין.ידוע שיש לו גם תכונות נוגדות חמצון ואנטיבקטריאליות, שיכולות לעזור להגן על העין מפני נזק נוסף.

קמומיל הוא עשב פופולרי נוסף המשמש לטיפול בבצקת בעין.יש לו תכונות אנטי-דלקתיות, נוגדי חמצון, ומעוררות תכונות המסייעות להפחתת נפיחות ואי נוחות בעין.ידוע שיש לו גם השפעות מרגיעות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב הקשור לבצקת בעין.

שומר הוא עשב שידוע שיש לו תכונות אנטי-חיפושיות ואנטי דלקתיות.ההערכה היא שמסייעת להפחית בצקת בעין על ידי הפחתת דלקת וגירוי.ידוע שיש לו גם תכונות נוגדות חמצון, שיכולות לעזור להגן על העין מפני נזק נוסף ולהפחית את הסיכון לזיהום.

שמנים אתרים

שמנים אתריים משמשים לעתים קרובות גם כחלק מהתרופות של סבתא לבצקת בעין.שמנים אתריים הם תמציות צמחים חזקות ומרוכזות שלפי ההערכה יש יתרונות בריאותיים רבים.כמה מהשמנים האתריים הפופולריים ביותר המשמשים לטיפול בבצקת בעין כוללים לבנדר, עץ תה וקמומיל.שמן לבנדר הוא שמן אתרי פופולרי שידוע כי הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי-חיטוי.ההערכה היא שמסייעת להפחית דלקת ונפיחות בעין, כמו גם לסייע בהגנה על העין מפני נזק נוסף.

שמן עץ התה הוא עוד שמן אתרי פופולרי שלפי ההערכה הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות, אנטיבקטריאליות ונוגדות פטריות.ידוע שהוא מסייע בהפחתת דלקת ונפיחות בעין, כמו גם לסייע בהגנה על העין מפני נזק נוסף.

ידוע גם כי שמן קמומיל יש תכונות אנטי-דלקתיות, חיטוי ונוגד פטרייתי אשר מאמינים כי הם מסייעים בהפחתת דלקת ונפיחות בעין.ידוע שיש לו גם השפעות מרגיעות ומרגיעות, שיכולות לעזור להפחית את הכאב הקשור לבצקת בעין.

תרופות אחרות

הסעדים של סבתא לבצקת בעין עשויים לכלול גם תרופות טבעיות אחרות, כגון החלת דחיסה חמה על העין, שימוש בדחיסה קרה, ושימוש בפרוסת מלפפון.

קומפרס חם יכול לעזור להפחית דלקת ונפיחות בעין על ידי הגדלת זרימת הדם והפחתת המתח.זה יכול גם לעזור להרגיע את העין ולהפחית את אי הנוחות.

קומפרס קר יכול גם לסייע בהפחתת דלקת ונפיחות בעין על ידי הכנת כלי הדם והפחתת כמות הנוזל בעין.

שימוש בפרוסת מלפפון יכול גם לעזור להפחית דלקת ונפיחות בעין.הטמפרטורה הקרירה של המלפפון יכולה לעזור להרגיע את העין ולהפחית את אי הנוחות.

שאלות נפוצות

  • ש: האם הסעדים של סבתא לבצקת בעין בטוחה?
    ת: כן, הסעדים של סבתא לבצקת בעיניים הם בדרך כלל בטוחים ויעילים.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שהם בטוחים עבורך.

  • ש: באיזו תדירות עלי להשתמש בתרופות של סבתא לבצקת בעין?
    ת: חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא שלך בעת שימוש בתרופות של סבתא לבצקת בעין.באופן כללי, עדיף להשתמש בסעדים לפי הצורך, אך חשוב לא להשתמש בהם יתר על המידה.

הסעדים של סבתא לבצקת בעין יכולים להיות דרך בטוחה ויעילה לטיפול במצב זה.תרופות צמחי מרפא, שמנים אתריים וסעדים טבעיים אחרים יכולים לעזור להפחית דלקת ונפיחות בעין ולהגן על העין מפני נזק נוסף.עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש באחד מהתרופות הללו כדי להבטיח שהם בטוחים עבורך. התרופות של סבתא לבצקת בעין יכולות להיות דרך נהדרת לטפל באופן טבעי במצב זה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן