דף הבית » תרופות סבתא » סבתא יודעת הכי טוב: תרופות ביתיות להקל על גז בטן!
unnamed file

סבתא יודעת הכי טוב: תרופות ביתיות להקל על גז בטן!

מבוא

גז בטן, או גזים גזים, הוא נושא עיכול נפוץ שיכול להיות מביך, לא נוח ואפילו כואב.למרבה המזל, ישנם תרופות סבתות רבות שיכולות לעזור להקל או להפחית את תסמיני הגז.תרופות טבעיות אלה הועברו לאורך הדורות, והוכחו כי הם בטוחים ויעילים.במאמר זה נדון בכמה מהתרופות הפופולריות ביותר של סבתא בגז הקיבה ונספק טיפים מועילים כיצד להשתמש בהם.

תרופות סבתא נפוצות לגז בטן

תרופות סבתות לגזים בקיבה קיימות כבר מאות שנים והוכחו כיעילות בטיפול בגזים ובנושאי עיכול אחרים.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר:

1.תה מנטה

תה מנטה הוא אחד התרופות הנפוצות ביותר של סבתא בגז הקיבה.על פי ההערכה, היא מסייעת להפחית את כמות הגז בבטן ואף להפחית את הנפיחות.להכנת התה, תלול כפית אחת של עלי מנטה מיובשים בכוס מים רותחים למשך 5 עד 10 דקות.מסננים ושותים את התה פעמיים ביום.

2.זרעי שומר

זרעי שומר הם תרופה פופולרית לגז בטן.על פי ההערכה, הם מפחיתים את הנפיחות, משפרים את העיכול ומפחיתים את כמות הגז בבטן.כדי להשתמש בזרעי שומר, פשוט ללעוס על כפית אחת של הזרעים לאחר הארוחות.אתה יכול גם להוסיף את הזרעים לסלטים או למרקים.

3.ג’ינג’ר

ג’ינג’ר הוא תרופה טבעית לגז בטן המשמש במשך מאות שנים.על פי ההערכה, הוא מפחית את הנפיחות, משפר את העיכול ומפחית את כמות הגז בבטן.כדי להשתמש בג’ינג’ר, פשוט הוסף כפית אחת של ג’ינג’ר מגורד טרי לכוס מים רותחים, ותלולה למשך 5 עד 10 דקות.מסננים את התה ושותים אותו פעמיים ביום.

טיפים מועילים לשימוש בתרופות סבתות

תרופות טבעיות אלה יכולות להיות יעילות מאוד בהקלה על תסמיני גז הקיבה, אך חשוב לעקוב אחר טיפים מועילים אלה כדי להבטיח יעילות מקסימאלית:

 • שתו הרבה מים לאורך היום כדי לעזור לשטוף רעלים ולהפחית את הנפיחות.
 • הימנע ממזונות שידועים כגורמים לגז, כמו שעועית, חלב וירקות מצליבים.
 • אכלו ארוחות קטנות יותר לאורך היום כדי לעזור בשיפור העיכול.
 • ללעוס את האוכל שלך לאט ויסודי כדי לעזור לגופך לפרק את האוכל ביתר קלות.
 • תרגיל באופן קבוע כדי לעזור בשיפור העיכול ולהפחית את הנפיחות.

לבסוף, חשוב לפנות לטיפול רפואי אם הסימפטומים של גז הקיבה נמשכים או מחמירים.חשוב גם לדבר עם הרופא שלך לפני שתנסה אף אחד מהתרופות הטבעיות הללו, מכיוון שהם עשויים לקיים אינטראקציה עם כל תרופות שאתה לוקח.

טיפ ייחודי

קצה ייחודי להקלה על גז בטן הוא לקחת תוסף פרוביוטיקה.פרוביוטיקה הם חיידקים מועילים המסייעים בשיפור העיכול, הפחתת הנפיחות ומפחיתים את כמות הגז בבטן.חפש תוסף פרוביוטיקה המכיל לפחות חמישה זנים שונים של חיידקים, ולקחת אותו מדי יום לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

תסמינים שכיחים של גז בטן

גז בטן, או גזים גזים, הוא חלק רגיל מתהליך העיכול.עודף גז עלול לגרום לתסמינים לא נוחים, כולל נפיחות, ספיגה וכאבי בטן.הגורמים השכיחים לגז בקיבה כוללים בליעה אוויר בזמן אכילה או שתייה, אכילת מזונות מסוימים ותסיסה חיידקית בדרכי העיכול.

מה גורם לגז בטן?

גז בטן נגרם על ידי שילוב של גורמים.בליעת אוויר בזמן אכילה או שתייה היא אחד הגורמים השכיחים ביותר.אכילת מזונות מסוימים, כמו שעועית, ברוקולי ונבטי בריסל, יכולה להוביל גם לגז בטן.תסיסה חיידקית בדרכי העיכול יכולה גם לתרום לגז הקיבה.

הסעדים של סבתא לגז בטן

לסבתא היו הרבה תרופות להקל על הסימפטומים של גז הקיבה.להלן כמה מהתרופות הפופולריות ביותר:

 • שתיית כוס מים חמים עם כפית סודה לשתייה שנוספה לה יכול לעזור להפחית את הנפיחות והבליםצ’ינג.
 • לעיסה על חתיכת ג’ינג’ר טרי יכול לעזור להפחית את גז הקיבה.ניתן להוסיף גם ג’ינג’ר למים חמים להכנת תה.
 • אכילת כמה חתיכות שומר לאחר הארוחות יכולה לעזור להפחית את כמות הגז בבטן.
 • שתיית תה מנטה יכולה לעזור להרפות את שרירי דרכי העיכול ולהפחית את הנפיחות ותסמינים אחרים של גז בטן.
 • אכילת בננה לפני הארוחות יכולה לעזור להפחית את כמות הגז בבטן.
 • אכילת חתיכה קטנה של קליפת קינמון יכולה לעזור להפחית את כמות הגז בבטן.
 • אכילת כמה שיני שום יכולה לעזור להפחית את כמות הגז בבטן.

אלה רק כמה מהתרופות שסבתא נהגה לסייע בהפחתת תסמיני גז הקיבה.אמנם תרופות אלה עשויות לעזור להפחית את הסימפטומים של גז הקיבה, אך חשוב לדבר עם רופא אם התסמינים חמורים או נמשכים יותר מכמה ימים.

שאלות נפוצות

 • מהם כמה תסמינים שכיחים של גז בטן?

  תסמינים שכיחים של גז בטן כוללים נפיחות, גלישה וכאבי בטן.

 • מה הם כמה מהתרופות של סבתא לגז בטן?

  חלק מהתרופות של סבתא לגז בטן כוללות שתיית כוס מים חמים עם סודה לשתייה, לעיסה על ג’ינג’ר טרי, לאכול שומר אחרי ארוחות, שתיית תה מנטה, אוכלת בננה לפני הארוחות, אוכלת חתיכה קטנה של קליפת קינמון, ואחורהאוכלים כמה שיני שום.

התרופות של סבתא לגז בטן יכולות להיות דרך יעילה להפחית את הסימפטומים של גז הקיבה.עם זאת, חשוב לדבר עם רופא אם התסמינים חמורים או נמשכים יותר מכמה ימים.בנוסף, חשוב להבין את הגדרת Wikipedia.org לגבי תרופות סבתות בגז בטן וכיצד זה יכול להשפיע על בריאותו של האדם.

התרופות של סבתא לגז בטן יכולות להיות דרך יעילה להפחית את הסימפטומים של גז הקיבה.אמנם סעדים אלה עשויים לספק הקלה מתסמינים לא נוחים, אך חשוב להבין את הגורמים והסיכונים הפוטנציאליים של גז בטן ולבקש ייעוץ רפואי אם התסמינים חמורים או נמשכים יותר מכמה ימים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן