דף הבית » תרופות ביתיות להצטננות/שפעת » תרופות סבתא לצינון
תרופות סבתא לצינון

תרופות סבתא לצינון

תרופות סבתא להצטננות הן לרוב הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו כשאנחנו מרגישים תחת מזג האוויר. יש סיבה מדוע התרופות הביתיות הללו קיימות כבר עשרות שנים.

חלק מהתרופות הללו הן עתיקות יומין והן עברו לאורך דורות. אחרים פותחו על ידי מדענים ורופאים כדי לעזור עם תסמינים ספציפיים, כגון גודש וחום.

חשוב לזכור שתרופות ביתיות אלו פועלות רק אם אתה פועל לפיהן כראוי. הם אולי לא מוכחים מדעית, אבל הם עדיין יכולים לספק לך הקלה מסוימת מהתסמינים שלך עד שתוכל להגיע למשרד הרופא או לבית המרקחת.

תרופות סבתא לאף סתום

תרופות סבתא לאף סתום פופולריות מאוד בקרב ילדים, אבל אולי הן לא האפשרות הטובה ביותר. למה?

אחת הסיבות היא שתרופות אלו לא תמיד בטוחות לילדים. הם יכולים להכיל מרכיבים שעלולים להזיק להם. אחר הוא שייתכן שהתרופות הללו לא יפעלו בצורה שאתה רוצה שהם יפעלו. לדוגמה, בחלקם יש מרכיבים שיחריפו את הגודש של ילדכם.

תרופות סבתא לתינוק מצונן

תרופות סבתא לתינוק קר הן לא רק תרופות מסורתיות שעברו בדורות. הם גם הדרך היעילה, הטבעית והבטוחה ביותר לרפא את הצטננות של ילדכם.

בעבר, סבתות היו לרוב אלו שטיפלו בנכדיהן. הסיבה לכך היא שהם היו מסוגלים יותר להרשות לעצמם טיפול בילדים והיה להם יותר זמן בידם מאשר לאמהות שעבדו מחוץ לבית. אבל זה היה גם בגלל שהיה להם שפע של ידע על איך לטפל בילדים באופן כללי, ובאופן ספציפי, איך לטפל בתינוקות עם הצטננות. ידע זה הגיע מניסיון של שנים וניסוי וטעייה עם שיטות טיפול שונות שעבדו בצורה הטובה ביותר עבור משפחותיהם.

סינוסיטיס תרופות סבתא

סינוסיטיס היא דלקת בסינוסים שעלולה להיגרם ממגוון גורמים, לרבות זיהום בדרכי הנשימה העליונות, אלרגיות ואפילו מחיצה סטיה. סינוסיטיס עלולה לגרום לתסמינים רבים כולל חום, כאבי ראש, כאבי פנים, גודש וכאב גרון.

המצב מטופל בדרך כלל באנטיביוטיקה כדי להילחם בזיהום חיידקי אם קיים. משככי כאבים משמשים גם כדי להקל על כאבי ראש וכאבי פנים. במקרים קלים יותר של סינוסיטיס, ניתן להמליץ על תרופות ביתיות כגון גרגור מי מלח ושאיפת קיטור.

תרופות סבתא לשיעול תינוקות

תרופות סבתא לשיעול תינוקות ידועות גם כתרופות עממיות. תרופות אלו שימשו הורים לאורך הדורות.

הרבה מהתרופות העממיות הללו אינן מגובות בשום ראיה מדעית והן רק מבוססות על האמונה שהן פועלות. עם זאת, יש כאלה שהוכחו כיעילים בהפחתת חומרת השיעול או אפילו לגרום לו להיעלם כליל.

התרופה הפופולרית ביותר היא מתן אמבט אדים לתינוק על ידי מילוי סיר במים והבאתו לרתיחה, ולאחר מכן כיבוי הכיריים לפני הוספת מגבת על הסיר ונותן לתינוק לשבת מתחתיו במשך 10-15 דקות.

תרופות לשיעול יבש

שיעול יבש הוא סימפטום שכיח של זיהום בדרכי הנשימה העליונות. זה נגרם על ידי דלקת של הגרון והגרון. שיעול יבש יכול להיות סימן למצבים רבים ושונים, כולל אסטמה, ברונכיטיס או אלרגיות לאבק או לעשן.

ישנן תרופות שונות לשיעול יבש שיכולות לעזור להקל על התסמינים. עם זאת, חשוב לציין שלא כל התרופות בטוחות לילדים מתחת לגיל 12.

הטיפול הנפוץ ביותר בשיעול יבש אצל מבוגרים הוא תרופות ללא מרשם כגון איבופרופן (אדוויל) ואצטמינופן (טיילנול). תרופות אלו פועלות על ידי הפחתת דלקת וכאב וכן הפחתת חום. יש להם גם תכונות אנטי דלקתיות אשר עשויות לסייע בשיעול יבש בטווח הארוך.

חומציות בקיבה תרופות סבתא

מאמר זה יספק לך כמה תרופות טבעיות שיכולות לעזור לך להפחית את החומציות בקיבה.

חומציות בקיבה היא תופעה שכיחה והיא מתרחשת בדרך כלל כאשר אתה אוכל פריטי מזון מסוימים. חשוב לדעת איך להתמודד עם בעיה זו כדי שלא תגרום לך לבעיות בריאותיות אחרות.

אף דולף

אף דולף הוא מצב שכיח המתרחש בדרך כלל כאשר קרומי האף דלקתיים או נפוחים. זה יכול להיגרם על ידי גורמים רבים ושונים, כגון אלרגיות, הצטננות או זיהומים בדרכי הנשימה. לאדם עם אף דולף תהיה לעיתים קרובות הפרשות מהאף שקופות או צהבהבות ועשויות להיות אף סתום.

הגורמים לאף דולף יכולים להשתנות ותלויים בתסמינים של האדם. כמה סיבות נפוצות כוללות:

– אלרגיות

-קר

– סינוסיטיס (זיהום)

– נזלת (דלקת)

– אסטמה

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן