דף הבית » תרופות סבתא » 5 תרופות טבעיות לעצירות שסבתא נשברת על ידי!

5 תרופות טבעיות לעצירות שסבתא נשברת על ידי!

מבוא לעצירת תרופות לסבתא

עצירות היא בעיה שכיחה העלולה לגרום לאי נוחות וכאב.עצירות תרופות לסבתא (GMC) היא סוג של עצירות הנגרמות כתוצאה משימוש בתרופות מסוימות, כמו אלה שנקבעו לחולים קשישים.GMC נגרם לרוב כתוצאה מתרופות המפחיתות את כמות המים במעיים או מאטים את תנועת המזון דרך מערכת העיכול.זה יכול להוביל לצואה קשה שקשה לעבור.בנוסף, חוסר הלחות בצואה יכול להוביל להתייבשות, עייפות ובעיות בריאות אחרות.למרבה המזל, ישנן דרכים לנהל GMC ולהקטין את השפעותיו.

תסמינים של עצירות תרופות לסבתא

GMC יכול לגרום למגוון תסמינים, כולל:

 • כאבי בטן והתכווצות
 • נפיחות
 • אובדן תיאבון
 • בחילה
 • תחושת מלאות
 • אובדן אנרגיה
 • בעיות עם תנועת מעיים

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לדבר עם הרופא שלך.

טיפים לניהול עצירות תרופות לסבתא

טיפ 1: שתו הרבה מים

שתיית מים רבים חיונית לשמירה על בריא מערכת העיכול שלך ויכולה לעזור במניעת עצירות.מכוון לשתות לפחות 8 כוסות מים בכל יום.עליכם להימנע גם משתיית אלכוהול ומשקאות המכילים קפאין מכיוון שאלו יכולים לתרום להתייבשות ולהחמיר עוד יותר עצירות.

טיפ 2: הגדל את צריכת הסיבים שלך

אכילת דיאטה עשירה בסיבים תזונה יכולה לעזור לשמור על שרפרף רך ולהקל על המעבר.נסה לכלול מגוון של מזונות עשירים בסיבים סיבים בתזונה שלך, כמו פירות, ירקות, שעועית ודגנים מלאים.

טיפ 3: פעילות גופנית באופן קבוע

פעילות גופנית קבועה יכולה לעזור לשמור על מערכת העיכול שלך.שואפים לקבל לפחות 30 דקות של פעילות גופנית כל יום.זה יכול לעזור להפחית את העצירות ולשפר את הבריאות הכללית שלך.

טיפ 4: קח משלשלים

אם העצירות שלך לא מגיבה לשינויים באורח החיים, הרופא שלך עשוי להציע ליטול משלשל.משלשלים הם תרופות המסייעות לרכך את הצואה ולהקל על המעבר.הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את המשלשל הטוב ביותר לצרכים שלך.

טיפ 5: דבר עם הרופא שלך

אם אתה חווה אחד מהתסמינים של GMC, חשוב לדבר עם הרופא שלך.הם יכולים לעזור לאבחן את סיבת העצירות שלך ולספק את הטיפול הטוב ביותר עבורך.הרופא שלך עשוי גם להיות מסוגל להתאים את התרופות שלך או להציע טיפולים אלטרנטיביים.

GMC יכול להיות מצב קשה לניהול, אך עם שינויים באורח החיים הנכון וטיפול רפואי, ניתן לנהל אותו.אם אתה חווה אחד מהתסמינים של GMC, שוחח עם הרופא שלך כדי למצוא את הטיפול הטוב ביותר עבורך.

מה גורם לעצירות תרופות לסבתא?

עצירות תרופות לסבתא נגרמת כתוצאה מנטילת תרופות שמאטות את תנועת המזון דרך מערכת העיכול.התרופות הנפוצות ביותר שיכולות לגרום לסוג זה של עצירות הן אופיואידים, אנטיכולינרגייה, אנטי -פסמודיות, חוסמי תעלות סידן, ונוגדי דיכאון טריציקליים.תרופות אלה יכולות להפריע לאותות העצבים השולטים בשרירים במעי הגס, ויכולים גם להפריע ליכולת הגוף לספוג מים מהצואה.

גורמים אחרים לעצירות תרופות לסבתא כוללים חוסר פעילות גופנית, סיבים תזונתיים לא מספקים וצריכת נוזלים וחוסר איזון של הורמונים.בנוסף, אנשים מסוימים עשויים להיות רגישים יותר לתרופות מסוימות מאשר אחרות, מה שעלול להוביל לעצירות.

תסמינים של עצירות תרופות לסבתא

הסימפטום העיקרי של עצירות תרופות לסבתא הוא בעל פחות משלוש תנועות מעיים בשבוע.תסמינים אחרים יכולים לכלול שרפרפים קשים, יבשים וקשים לעבור, תחושת מלאות ונפיחות, כאבי בטן והתכווצויות ובחילה.

טיפול בתרופות לסבתא עצירות

הצעד הראשון בטיפול בשיתוף תרופות לסבתאnstipation הוא לזהות ולהפחית או לבטל תרופות שעלולות לגרום לבעיה.הרופא שלך יוכל לעזור לך להעריך אילו תרופות עשויות לתרום לעצירות שלך ולהציע אלטרנטיבה מתאימה.

בנוסף, הרופא שלך עשוי להמליץ על שינויים באורח החיים כדי לעזור להקל על עצירות.אלה יכולים לכלול פעילות גופנית הולכת וגוברת, אכילת דיאטה עשירה בסיבים סיבים ומים ושתיית שפע נוזלים.הרופא שלך עשוי להמליץ גם על משלשלים או תרופות אחרות שיעזרו לעורר תנועות מעיים.

שאלות נפוצות

 • אילו תרופות יכולות לגרום לעצירות תרופות לסבתא?
  התרופות הנפוצות ביותר שיכולות לגרום לעצירות תרופות לסבתא הן אופיואידים, אנטיכולינרגים, אנטי -פיסמודיות, חוסמי תעלות סידן, ונוגדי דיכאון טריציקליים.
 • מהם הסימפטומים של עצירות תרופות לסבתא?
  הסימפטום העיקרי של עצירות תרופות לסבתא הוא בעל פחות משלוש תנועות מעיים בשבוע.תסמינים אחרים יכולים לכלול שרפרפים קשים, יבשים וקשים לעבור, תחושה של מלאות ונפיחות, כאבי בטן והתכווצות ובחילה.

עצירות תרופות לסבתא היא מצב שכיח שיכול להיגרם כתוצאה מתרופות מסוימות וניתן לטפל בהן בשינויים ותרופות באורח החיים.השלב הראשון בטיפול בעצירות תרופות לסבתא הוא לזהות ולהפחית או לחסל כל תרופות שעלולות לגרום לבעיה.טיפולים אחרים כוללים הגברת פעילות גופנית, אכילת דיאטה עשירה בסיבים סיבים ומים ושתיית שפע נוזלים.בנוסף, ניתן להמליץ משלשלים או תרופות אחרות כדי לעזור לעורר תנועות מעיים.על ידי ביצוע צעדים אלה, רוב האנשים יכולים לנהל בהצלחה את עצירות התרופות לסבתא שלהם.

נקודה חשובה לזכור היא שעצירות תרופות לסבתא אינה חלק רגיל מהזדקנות ואסור לפטור אותה ככזו.אם אתה חווה תסמינים של עצירות תרופות לסבתא, חשוב לדבר עם הרופא שלך כדי לזהות את הגורם ולמצוא את תוכנית הטיפול הטובה ביותר עבורך.למידע נוסף תוכלו לקרוא את הגדרת Wikipedia.org בנושא עצירות תרופות לסבתא .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן