דף הבית » בריאות גופנית תרופות ביתיות » תרופות הסבתא היעילות ביותר: סוכרת
תרופות סבתא לסוכרת

תרופות הסבתא היעילות ביותר: סוכרת

סוכרת היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים. זהו הגורם המוביל לאי ספיקת כליות, מחלות לב וקטיעות גפיים. עם זאת, ניתן לטפל בסוכרת באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית. התרופות הטבעיות של סבתא לסוכרת יעילות בניהול רמות הסוכר בדם ובהפחתת הסיכון לסיבוכים הקשורים למצב.

דוגמה לתרופה כזו היא השימוש בתה ירוק. משקה זה הוכח כמפחית את הסיכון לפתח סוכרת ושולט ברמות הסוכר בדם אצל אנשים הסובלים ממנו. התרופות הטבעיות של סבתא לסוכרת כוללות מזונות עשירים בסיבים, דלים בקלוריות ובעלי אינדקס גליקמי נמוך. מזונות אלו יכולים לסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם ולמנוע את הופעת סיבוכים כמו מחלת כליות ועוד.

הורדת סוכר מידית

הפחתת סוכר מידית היא תהליך שמסיר את עודפי הסוכר, השומן והנתרן מהמזון. ניתן לעשות זאת עם כמה מרכיבים וניתן להשתמש בו בדרכים שונות.

הפחתת סוכר מידית היא תהליך שמסיר את עודפי הסוכר, השומן והנתרן מהמזון. ניתן לעשות זאת עם כמה מרכיבים וניתן להשתמש בו בדרכים שונות. ישנן שיטות רבות ושונות לעשות זאת, כולל שימוש במים, חומץ או מיץ לימון וכן שימוש במרכיבים טבעיים אחרים כמו קינמון או דבש. לתהליך של הפחתת סוכר מידית יש יתרונות גם לאנשים הסובלים מסוכרת או לחץ דם גבוה מכיוון שהוא מפחית את כמות הסוכרים הנבלעים בגופם.

מה אסור לחולי סוכרת לאכול

חולי סוכרת לא צריכים לאכול מזונות אלו מכיוון שהם עלולים להוביל לעלייה מסוכנת ברמות הסוכר בדם. אז מה לחולי סוכרת אסור לאכול?

  1. מזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה
  2. מזונות עתירי סוכר או פחמימות
  3. מזונות המכילים יותר מדי שומן
  4. מזונות עם יותר מדי נתרן
  5. צריכה של אלכוהול מכל סוגיו

תמרים לסוכרתיים

ההגבלות לחולי סוכרת משתנות בהתאם לסוג הסוכרת. אנשים שונים יכולים לאכול מזונות כאלו ואחרים, המשתנים עבור כל סוג של סוכרת. להלן סוגי הסוכרת הנפוצים ביותר:

סוגים של מחלת הסוכרת:

– סוכרת סוג 1: מעט הגבלות על צריכת מזון, בייחוד כאלו בעלי ערך גליקמי גבוה

– סוכרת סוג 2: יותר הגבלות על צריכת מזון מהסוג ה-1, לרוב הגבלה על צריכה של פחמימות, שומנים וסוכרים מכל סוג שהוא.

מה רמת הסוכר שצריכה להיות בדם

רמת הסוכר בדם היא מדידה של כמות הגלוקוז, המכונה גם סוכר בדם, בדם. חשוב לדעת את רמת הסוכר בדם שלכם מכיוון שהיא יכולה לעזור לכם לקבוע אם הגוף שלכם זקוק ליותר או פחות אינסולין. הגוף משתמש בגלוקוז לאנרגיה ויש לו שני מקורות עיקריים לגלוקוז: פחמימות וחלבון. הכבד הופך חלק מהחלבון לגלוקוז אשר יכול לשמש רקמות אחרות בגוף, כגון שרירים ותאי מוח.

אפרסמון לסוכרתיים

אפרסמון הוא פרי הנאכל לרוב על ידי חולי סוכרת כדי לשלוט ברמות הסוכר בדם. לחולי סוכרת חשוב לעקוב אחר רמת הסוכר בדם וצריכת פרי זה יכולה לסייע בכך. הפרי נמצא בשימוש במשך מאות שנים כיוון שהוא מכיל רמות גלוקוז נמוכות הנספגות בגוף ומסייעות בוויסות הסוכר בדם.

טיפול טבעי בסוכרת

סוכרת היא מצב כרוני שיש לטפל בו בשילוב של תזונה ופעילות גופנית. ההערכה היא שיש 34 מיליון אנשים בארה”ב בלבד(!) עם סוכרת, וזו הסיבה שחשוב שתתקיים אפשרויות טיפול טבעיות. טיפולים כמו דיקור, תרופות צמחיות ומדיטציה הם דרכים יעילות לטיפול בסוכרת.

איך למנוע סוכרת

סוכרת היא מחלה כרונית הדורשת טיפול ארוך טווח. ניתן למנוע זאת על ידי בחירה בריאה וטיפול בגופך.

להלן כמה דרכים למנוע סוכרת:

1) אכילה של תזונה עשירה בדגנים מלאים, ירקות, פירות ומוצרי חלב דלי שומן

2) הישארו פעילים פיזית כל יום ועסקו בפעילות ספורטיבית

3) שליטה ברמות הסוכר בדם באמצעות תרופות במידת הצורך

4) חשוב מאוד לישון מספיק כדי לשמור על איזון רמות הסוכר בדם

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן